GuidePhone streaming5 min lukuaika

Näin yhdistät IRL Pron relayhin (SRTLA-asetukset Androidilla)

Osoita IRL Pro Androidilla SRTLA-relayhin vaihe vaiheelta: protokolla, palvelin, portti ja stream id, sekä useamman yhteyden bondaus vakaaseen IRL-lähetykseen.

IRL Pro on se striimaussovellus, jolla IRL tehdään Androidilla, ja SRTLA-bondaus on siinä sisäänrakennettuna. Asetukset ovat neljä kenttää ja pari kytkintä.

Android
IRL Pro
SRTLA
bondatut yhteydet
Global
SG · US · EU · Skandinavia

Aseta lähetys

  1. Avaa IRL Pro ja mene kohtaan Settings, Connections.
  2. Lisää uusi yhteys.
  3. Syötä relayn tiedot hallintapaneelista:
    • Name: IRL Pro
    • URL: srtla://srt.<region>.irl.ac:5000/?streamid=live/stream/YOUR_KEY

Valitse lähin alue. Hallintapaneeli näyttää tarkan palvelimesi ja stream id:si.

Bondaa yhteytesi

Kytke Wi-Fi ja mobiilidata päälle yhtä aikaa, jotta IRL Pro jakaa lähetyksen molemmille. Lisää muitakin liitäntöjä, jos sinulla on niitä. Mitä useampi terve yhteys SRTLA:lla on, sitä paremmin se selviää yhden kuolemisesta. Lisää siitä, miten se toimii: SRTLA-bondaus selitettynä.

Vähintään kaksi yhteyttä

Yksi yhteys ei ole bondausta. Aja vähintään kahta (Wi-Fi ja mobiilidata, tai kaksi SIM-korttia), jotta yksi kuollut linkki ei voi kaataa syötettäsi.

Sitten OBS:ään

IRL Pro lähettää bondatun lähetyksesi relayhin. Lähettääksesi sen vedä relay omaan OBS:ääsi medialähteeksi ja aja NOALBS, jotta OBS vaihtaa odotusnäkymään, jos syöte alkaa takkuilla. Koko OBS-puoli on OBS-asennusoppaassa ja NOALBS-asetuksissa.

Se pitää lähetyksen käynnissä Twitchissä tai Kickissä silloinkin, kun kenttäyhteys heiluu, koska OBS pysyy yhteydessä koko ajan. Katso pidä lähetys livenä koko kuva.

iPhonella vastaava sovellus on Moblin.

FAQ

Tukeeko IRL Pro SRTLA-bondausta?
Kyllä. IRL Pro on se sovellus, jolla bondattu IRL-lähetys tehdään Androidilla. Kytke Wi-Fi ja mobiilidata päälle yhtä aikaa, ja lisää muitakin liitäntöjä, jos sinulla on niitä.
Mistä saan palvelimen, portin ja stream id:n?
IRLServer-hallintapaneelista. Se antaa sinulle relayn osoitteen, portin ja oman stream id:si. Liitä ne IRL Pron lähetysasetuksiin.
Mitä teen lähetykselle IRL Pron jälkeen?
Vedä relay omaan OBS:ääsi medialähteeksi ja aja NOALBS automaattista scenejen vaihtoa varten. OBS on se, joka lähettää Twitchiin tai Kickiin.

Related